Участь студентів у відкритті виставки «Смертельний шлях», присвяченої 75-й річниці трагедії Бабиного Яру

     26 вересня 2016 року студенти 1 курсу груп БО-11, ТК-12 разом з викладачами-кураторами груп Шевченко В.І. та Артеменко Т.С. взяли участь у відкритті та презентації виставки «Смертельний шлях», присвяченої 75-й річниці трагедії Бабиного Яру в головному корпусі Національного музею історії України у Другій світовій.

     В основу виставки покладені фондові колекції Меморіального комплексу із залученням матеріалів Галузевого державного архіву СБУ, Державного архіву Київської області.

     Міністр культури України Євген Нищук, відкриваючи виставку, висловив вдячність за цікавість до виставки та зазначив, що саме завдяки великій кількості молоді, присутньої у музеї,  можна буде по-новому переосмислити масштаби трагедії у Бабиному Яру.

     В експозиції понад 500 музейних предметів, зокрема художні та вишиті полотна на тему Бабиного Яру, автентична бруківка, скрині та валізи, окуляри, фотографії, годинники. Представники ромської громади надали в експозицію особисті речі, яскраві хустки, книги. Унікальним експонатом виставки є також піаніно киянки Єлизавети Бріксман-Рєпніної, 32-річної юної жінки, яку було розстріляно у Бабиному Яру. Музичний інструмент був переданий Історико-меморіальним музеєм «Героїзм і Холокост», грав на ньому онук єврея, якому в ті моторошні дні дивом вдалося врятуватися.

     Презентація виставки завершилася показом документального фільму «Праведники світу. Київ. Бабин Яр» (2015р.).

Залишити коментар