Без минулого немає майбутнього…

  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image
  • image

     24 та 25 січня 2019 року в читальній залі ТЕК КНТЕУ для студентів 2-3 курсів відбулися лекції-бесіди «Оборона Бахмача та бій під Крутами». Захід проводився за ініціативою та підтримкою голови Святошинського осередку ВГО «Сокіл» Богдана Шевченка.

     Богдан наголосив, що бої за Бахмач були перед зіткненням під Крутами, їх вважають більш стратегічними з військової точки зору. Оборонці міста затримали наступ більшовиків на Київ на чотири дні.

     Основні бої відбулися на місці теперішньої станції Бахмач-Київський. За оцінками істориків, у Бахмачі загинули 300 російських вояків, ще 300 – були поранені. Українська сторона втратила близько 120 оборонців, 150 – у ті дні поранили.

     Бій під Крутами – бій, що відбувся 16 (29) або 17 (30) січня 1918 року біля залізничної станції Крути поблизу селища Крути та села Пам’ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва, 18 км на схід від Ніжина. Одночасно з ним у Києві розпочалося третє більшовицьке повстання, яке змусило у вирішальний момент розвернути підкріплення, направлене на цей напрямок, на його придушення.

     Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячним підрозділом російської Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова та загоном із київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків.

     У бою під Крутами оборонці української державності виконали наказ командування і зупинили стрімкий наступ ворога. Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Берестейський мирний договір, який врятував молоду українську державність.

     Бій став важливою частиною української історичної пам’яті. 2006 року на місці бою під Крутами встановлено пам’ятник.

     Студенти з цікавістю поринули в історію, переглянули відеоматеріали, включилися у діалог. Такі заходи стали вже традиційними у коледжі.

Залишити коментар